Bokseklubben KVIK BAllerup

User Rating: / 7
PoorBest 
Klubnavn : Bokseklubben KVIK BAllerup
Adresse :Magleparken 5
Postnummer:2750 Ballerup
Telefon :44666206
Kontaktperson :Brian Groth
Hjemmeside :www.ballerupbokseklub.dk
Info :Velkommen til Bokseklubben KVIK´s hjemmeside, her vil vi løbende fortælle om klubbens boksere og deres kampe. Vi vil også fortælle om klubbens mål og gerninger i Dansk boksning. Klubben har ca. 100 medlemmer, lige fordelt imellem drenge og piger i alle aldre. Klubben har hjemsted på Tapeten i Ballerup. Går du med en drøm om at blive den nye Mike Tyson, eller ønsker du blot lidt mindre på sidebenene, så mød op til træning i Ballerup Bokseklub. I Ballerup Bokseklub er der plads til alle uanset alder, køn eller nationalitet og vi bestræber os på at alle får en rigtig god og lærerig træning hver eneste gang. Kommer du med den rette indstilling, vil du opleve en hård og effektiv træning, og der er rige muligheder for at komme i topform og blive en god bokser. Vi ses i Bokseklubben KVIK Ballerup.
Landsdel :Sjælland
E-mail : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Discuss this article
You need to log in or register to participate in this discussion.Login With Facebook

Medlemmer Online

None

K.O T-shirts

Billeder


Foto: Thomas Sjørup
Foto: Thomas Sjørup-3
Foto: Thomas Sjørup-2
Foto: Thomas Sjørup
Foto: Thomas Sjørup-3
Foto: Thomas Sjørup-2
Foto: Thomas Sjørup
Foto: Thomas Sjørup-5

HVOR MANGE ER ONLINE

We have 106 guests online